Vlastislav Bříza: V podnikání jdete za vizí, ta vás zajímá. Peníze jsou vedlejší produkt

Aby měl představu, poznal svého času osobně celou výrobu tužek a pastelek. Podnikatel Vlastislav Bříza dnes českobudějovické tužkárny vlastní. Co udělal, když v Číně viděl výrobu plagiátu vlastního výrobku? A co se nejvíce změnilo od roku 1938, kdy rozhlas v tužkárnách poprvé natáčel reportáž? Ptala ze moderátorka Lucie Výborná.

Web: radiozurnal.rozhlas.cz/v-podn...

Podpořte podcast Host Lucie Výborné v anketě Podcast roku. Hlasujte pro něj v kategorii Veřejnoprávní podcast do 6. června www.podcastroku.cz/#hlasovani

Webové stránky Radiožurnálu: radiozurnal.rozhlas.cz/
Facebook: radiozurnal/
Twitter: Radiozurnal1
Instagram: radiozurnal

Komentáře

 • YouMass
  YouMassPřed 4 dny

  Český rozhlas točí v terénu na telefon? Docela překvapení...

 • Emil Hampejs
  Emil HampejsPřed 10 dny

  Tjo to nataci mobilem jen tak z ruky? Dobry rozhovor

 • Jan Maitner
  Jan MaitnerPřed 10 dny

  "Poslyšte, já jsem vizionář. Bez vize nemůžete jít nikdy dál." Prostota a pragmatičnost takového vyjádření z úst někoho, kdo si na tuzemské půdě prošel hned několika politickými režimy, přežil několik nestabilních vlád, prokousal se inflacemi, zažil unijní centralizaci a přežil ekonomické krize, aby se dožil kritické a vulgární současnosti, mě dojímá; sám pracuji s investory pamatujících doby komunismu, upínajícími se k jednomu jedinému směru podnikání, z něhož ze strachu a adaptabilní neschopnosti nechtějí organizačně odbočit dokonce ani nyní, po COVID období, kdy je naopak důležité dlouhodobě si naplánovat cíle a spočítat si možnosti, protože čekat na to, až se vše vrátí tam, kde to bylo - což je argumentem právě takovýchto podnikajících padesátníků - mi příjde zcela naivní. Sympatický podnikatelský postoj, pan Bříza zaujímá.

 • Richie john
  Richie johnPřed 11 dny

  Jak si získat respekt u zaměstnanců ? :D Prostě přišel, řekl sorry a dělal so chtěl 6:41 .

 • YouMass

  YouMass

  Před 4 dny

  A paní dostane srážku osobního ohodnocení za nesplnění normy :D ...

Další