Martin Rozumek: Od roku 2015 sledujeme prudký pokles migrantů mířících do Evropy

Hostem je Martin Rozumek, ředitel Organizace na pomoc uprchlíkům. Předseda vlády Andrej Babiš nedávno oznámil, že chce řešit migraci mimo Evropskou unii, a zdůraznil, že Česko si samo musí rozhodovat o tom, kdo v zemi bude žít a pracovat. Jde o aktuální hrozbu, nebo jen o Babišovu předvolební rétoriku? Jak vypadá migrace do Evropy v posledních měsících a jak je na tom Česká republika? Moderuje Tomáš Pancíř.

Webové stránky Radiožurnálu: radiozurnal.rozhlas.cz/
Facebook: radiozurnal/
Twitter: Radiozurnal1
Instagram: radiozurnal

Komentáře

 • Lada Strecha
  Lada StrechaPřed 5 dny

  Chraň nás bůh před tímto "člověkem"

 • Jan Nosek
  Jan NosekPřed 11 dny

  Já bych si dovolil napsat zde oficiální význam slova xenofobie: Xenofobie je strach z cizinců, spojený s pocitem ohrožení a nedůvěry - ne z rasového hlediska, ale z bezpečnostního. Být xenofobní na ukrajinskou holku za pokladnou, či zdravotní sestru nějak nejde. Mít strach z toho, že se sem táhnou zástupy mladých, zdravých, silných chlapů, kteří jsou jiného vyznání, kulturních a sociálních návyků - Tady už se bavíme o xenofobii. Avšak nezlobte se na mě, ta je naprosto legitimní a prakticky hraničící s pudem sebezáchovy. Xenofobie není žádná nemoc, ani nějaké patologické chování - je to zcela přirozený strach, za který by se lidi neměli stydět.

 • Dalibor Baranek
  Dalibor BaranekPřed 20 dny

  pan bagatelizuje problemy proto, aby obhajil svuj post? je prece jasne, jakych migrantu se kdo chce vyvarovat a kterych se nikdo zvlast neboji. sam na zacatku zahlasi, jak se da kazda statistika interpretovat ruzne.. a pak dela z lidi trubky, kdyz mluvi o vyzkumu na vseobecne migranty a srovnava to s uprchlikama.

 • dvejn dibli
  dvejn dibliPřed 20 dny

  Proč člověk z Organizace na pomoc uprchlíkům aktivně vystupuje jako recitátor na palestinské demonstraci v Praze vedle malých dětí s islamistickými nápisy: "al-Kassám" - ozbrojené křídlo hnutí Hamás. Zdokumentováno např fotografiemi v článku serveru echo24. Jsou další fotky a videa na sítích kde stojí hned vedle něj. Předpokládám, že tam soudruh byl sám za sebe, ale o záměrech organizace s takovými lidmi mám silné pochybnosti...

 • Josef Mráček

  Josef Mráček

  Před 20 dny

  Zásadní je okolnost zda přicházejí legálně. Pokud si někdo chce pozvat migranty není to problém. Méně než milion migrantů nepovažuje za problém. Dorazí jen ti co si to ekonomický mohou dovolit a jdou ještě za lepším. Ja bych na platby převáděčům neměl. Za každým migtrantem je třeba vidět rodinu.

Další