Lukáš Kvapil: Kvůli Dakaru jsem se zadlužil, chtěl jsem zavřít pusu hejtrům

Hostem je Lukáš Kvapil, motocyklový závodník. Veřejnost ho většinou zná jako "rytíře z Dakaru", kde pomohl těžce raněnému soupeři. Lukáš Kvapil je však taky veterán z Iráku a Afghánistánu, jemuž do osudu vstoupil třeba osobní bankrot. Jak se dá závodit s posttraumatickou stresovou poruchou? Co všechno zažil na misích? A proč je tak těžké s těmito zkušenostmi obstát v běžném životě? Moderuje Lucie Výborná.

Web: radiozurnal.rozhlas.cz/kvuli-...

Webové stránky Radiožurnálu: radiozurnal.rozhlas.cz/
Facebook: radiozurnal/
Twitter: Radiozurnal1
Instagram: radiozurnal

Komentáře

 • Jiří Burda
  Jiří BurdaPřed 24 dny

  Moc rad bych chtel, aby si pani Vyborna precetla komentare. Slysel jsem asi 50 rozhovoru, ktere vedla. Asi se nejspise pred timto rozhovorem spatne vyspala. Prisla uz s bojovou naladou. Nerozumim tomu, jindy mi prijde, ze vede rozhovor jak dve kamosky u kafe a vubec nepoklada kriticke otazky. Tady vylozene utocila. Pokud si pozvala hosta, protoze se ji nelibila knizka od nej a chtela ho za to znemoznit, nemela si ho zvat. Knihu jsem necetl, pana znam zbezne z novin. Nevim, jestli si zaslouuil takto vedeny rozhovor. Prislo mi to od pani Vyborne velmi neprofesionalni. Pan slouzil za svoji vlast, pani Vyborna se tvari, ze vi jak to v Afghanistanu chodi a rada mu poradi.

 • Hedvika Landova
  Hedvika LandovaPřed 25 dny

  Mám paní Výbornou jako moderátorku moc ráda. Zde mě ale trochu zklamala velmi neženským způsobem posedu - sedět proti muži v sukni s roztaženýma nohama působí (jemně řečeno) nehezky. Závidím těm, kteří rozhovor jen slyšeli a nebyli tím rušeni :-)

 • Aneta Kočová
  Aneta KočováPřed měsícem

  Lucie vedla rozhovor výborně, jako vždy a rozhodně nebyla arogantní. Host nebyl schopen pochopit celkem jednoduché otázky, což nebyla chyba LV, spíš vypadalo, že na ně ani nechce/neumí odpovědět. Potřeba tohohle pána být stylizovaným hrdinou, mne napadla stejně....Poprvé jsem měla problém rozhovor dokoukat ale určitě ne kvůli moderátorce. Měla jsem hrozný problém panu Kvapilovi cokoliv věřit a nechápu, že s jeho psychikou mohl dělat v armádě.

 • Milan S.
  Milan S.Před měsícem

  První rozhovor LV který jsem nedoposlouchal. Arogance téměř u každé otázky, pokud jí tento host není sympatický tak by ho ani neměla zvát. Myslím že není potřeba si nic na hostovi dokazovat, zvlášť pokud je slušný a nemá ambice rozhovor vyhrocovat.

 • Honza Prokeš
  Honza ProkešPřed měsícem

  Naprostá finanční negramotnost je asi v přímé souvislosti s rozmazleností, sobectvím, ale i se zaměstnáním vojáka a opicajta. Neumím si představit míru nezájmu o potřeby vlastní rodiny, kdy je pak možný půjčit si 1,5 mio kvůli své zábavě. Buď na tu zábavu mám prachy, nebo holt připustíme, že na to nemám. Půjčit si na tohle je asi stejně, jako půjčit si na dovolenou, nebo vánoční dárky. Celkem proto chápu přístup moderátorky k hostovi, jelikož dospělý muž dělající takové chyby a mluví o nich, se málo kdy najde. Aspoň, že si ty pitomé chyby uvědomuje. Ale dělat opicajta na místě řadové šlapky je prostě rezignace slušné živobytí a přiznání, že dotyčný je prostě looser.

 • Irena Kocourkova

  Irena Kocourkova

  Před měsícem

  Musím říct,že to bylo poprvé,co mi byl někdo vyloženě nesympatický,nasekat si děcka a nestarat se, nadělat dluhy kvůli takový věci jako je Dakar,dost mě udivilo,to co říkal o Iráku,bych si myslela,že v armádě by měli být vyrovnanější lidi, ne někdo koho děsí to že se ve válečné zóně střílí,ale těžko říct, nicméně ona na to hodně tlačila,asi jí to taky nesedlo,ale nemusela ho tam zvát

 • Dave Bláha
  Dave BláhaPřed měsícem

  Armáda , Policie finanční gramotnost ........ . Slušný vzorek .......

 • Lucie Leinweberova
  Lucie LeinweberovaPřed měsícem

  Jak mám Lucii ráda, tak v tomto rozhovoru strašně tlačí svůj názor a vůbec nevyužívá toho, že má hosta ve studiu. Škoda host vypadá zajímavě.

 • Honza Prokeš

  Honza Prokeš

  Před měsícem

  Host vypadá zajímavě? To jako vážně? A to soudíš z toho, co říká (na tom mi zajímavého nepřijde zhola nic), nebo se ridis pocity v podbřišku (a o tom, jako heterosexuál, nemůžu nic vědět)? Myslím, že je to nudný a nezodpovědný trouba, který se dokáže zivit jen tím, že da systemu k dispozici své tělo a bere žold za to, že v něm m3a systém biorobota, který poslouchá a nemyslí.

 • Ivana Černá
  Ivana ČernáPřed měsícem

  Paní Výborná o vašem intelektu nepochybuji,ale na té aroganci byste měla zapracovat. Někdy mi připadá,že hlavní postavou při rozhovoru jste jenom vy.

 • Tomáš Žďárský
  Tomáš ŽďárskýPřed měsícem

  Děkuji za příjemný rozhovor s Lukášem Kvapilem .

Další