Jiří Kůs: Míříme ke světu, kde zboží neproudí po dálnicích, ale po síti

Hostem je Jiří Kůs, předseda výkonné rady Asociace nanotechnologického průmyslu. Nanotechnologie vstoupila do našeho života v posledním roce nejvíc prostřednictvím nanoroušek. Jiří Kůs je ale propagátorem všeho, co je nano, už mnoho let. Čím to, že je v Česku tenhle obor mimořádně úspěšný? Jak to, že se mu věnují převážně malé firmy balancující na pokraji krachu? A co pro běžný život nám tahle "zázračná" novinka může ještě přinést? Moderuje Lucie Výborná.

Web: radiozurnal.rozhlas.cz/zaziva...

Webové stránky Radiožurnálu: radiozurnal.rozhlas.cz/
Facebook: radiozurnal/
Twitter: Radiozurnal1
Instagram: radiozurnal

Komentáře

 • Obkladač Praha
  Obkladač PrahaPřed 25 dny

  Nanonárod😊.

 • Richie john
  Richie johnPřed 25 dny

  Taky myslím, že je průmysl 4.0 jen nafouknutá bublina. Spíše filosofický směr než nějaké reálné technologie měnící svět.

 • Miriam Adamikova
  Miriam AdamikovaPřed 25 dny

  Super

 • Giorgio Corleone
  Giorgio CorleonePřed 26 dny

  Hned ta druha otazka pani Vyborne byla perfektni. Jestli Cesi umeji prodat sve napady/vyrobky. Pan Kus odpovida, ze jsou na to Cesi zatim porad jeste dost zakomplexovani. Ale on je tu i jiny problem. Cesi jsou i moc hladovy, nezdrave hladovy a rozebiraji si dost casto kolac, ktery jeste neni upeceny. Jednou jsem mel tu moznost seznamit se ceskou firmou, ktera vymyslela specialni stroj. Kdyz jsem se podival na jejich stranku, kde maji obchodni zastupce a koho, zjistil jsem, ze si temer cely svet rozdelili 4 - 5 lidi. Ten jeden, ktery zajimal me, ten mel hned pul Evropy pod palcem. A do kazde zeme jine telefoni cislo. Akorat ze to jedno cislo (ostatni me nezajimali) do te jedne zeme nebylo spravne. Melo vice cisel, nez se v te zemi prirazuji. Pan Kus rika, ze se naucil marketing od Italu, kteri se snazi prodat kdeco (i pochybne kvality). Ale pravdou take je, ze na velke penize, co se tyce uplatneni patentu/vymyslu a napadu byla vzdy Amerika. Hodne chytrych lidi, z celeho sveta a i ze Zapadu (toho bohateho) jdou vydelavat penize do Ameriky. Existuji taci lide i z Ceska.

 • Lubka Kucharova
  Lubka KucharovaPřed 26 dny

  😙

Další